Dzień dobry, czy w związku z tą aktualizacją https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/mechanizm-opcache-i-dostep-do-php-5-5-i-5-6/ wyłączenie (jak to nazywacie) mechanizmu OPcache będzie możliwe dla wybranego serwisu? Czy cały czas musi pozostać aktywny? Mam rozumieć że funkcjonujący do tej pory IdeaCache odchodzi w niepamięć? Czy wszystkie wersje PHP przerzucacie na OPcache czy tylko 5.4, 5.5 i 5.6 ? Pozdrawiam
Jak zwykle w takich konfiguracjach, tworzymy lub uzupełniamy plik php.ini w katalogu z serwisem i dodajemy wpis: Code: enable_opcache = "0" Więcej o konfiguracji php.ini, znajdziesz w artykule Centrum Pomocy - kliknij tutaj. Pod adresem www.php.home.pl znajdziesz też odnośniki do wszystkich wersji PHP dostępnych na serwerach home.pl --- edit: [UWAGA AKTUALIZACJA!] Instrukcje jak wyłączyć / włączyć mechanizm OPcache można znaleźć pod tym adresem: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/czym-jest-ideacache. Powyższy kod służący do wyłączania OPcache może być już nieaktualny.
Dowiadywałem się przed momentem i podobno tak. Kwestia "kilku, kilkunastu dni" i wersje PHP 5.2 oraz 5.3 także będą 'obsługiwane' poprzez OPcache. Na razie jednak wszystko zostało jeszcze przy nich "po staremu" (IdeaCache v2.0): https://php.home.pl/php52/phpinfo.php https://php.home.pl/php53/phpinfo.php Być może to kwestia implementacji w ramach rozszerzenia PECL-owskiego, które umożliwia dokonanie wspomnianego "kroku" (chociaż dla 5.4 już jest): http://php.net/manual/en/intro.opcache.php This extension is bundled with PHP 5.5.0 and later, and is » available in PECL for PHP versions 5.2, 5.3 and 5.4.
W chwili obecnej mechanizm OPcache dostępny jest dla interpretera PHP w wersji 5.4, 5.5 i 5.6 a na przestrzeni najbliższych 2 tygodni, będzie aktywny także dla wersji 5.2 i 5.3. Jeśli więc zależy Ci na zmianie mechanizmu, konieczna będzie zmiana interpretera. Swoją drogą z chwilą wdrożenia interpretera w wersji 5.5 i 5.6 także zachęcaliśmy do korzystania z nich. Istnieje małe prawdopodobieństwo pojawienia się problemów w działaniu strony. Jeśli takowe się pojawią, warto zweryfikować także aktualność aplikacji w której była ona przygotowywana. Niektóre pluginy np. do WordPress także wymagają już użycia interpretera przynajmniej 5.3 w górę.
UWAGA AKTUALIZACJA! Informuję, że włączenie i wyłączenie mechanizmu OPcache możliwe jest za pośrednictwem poniższych wpisów w php.ini: Code: opcache.enable=0 Więcej informacji na ten temat mozna znaleźć w naszej dokumentacji pod adresem: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/czym-jest-ideacache